تبلیغات X

بزرگترین فروشگاه آنلاین کیف های دست دوز زنانه
شیک ترین و زیباترین کیف ها در مدل ها و طرح های مختلف با بهترین مواد

اخبار متنوع - مجله دانش
X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
موضوعات متنوع
یکشنبه 28 تیر‌ماه سال 1388
اخبار متنوع

بزاق انسان حاوی 600 گونه میکروب

 

محققان در آزمایش های جدید خود دریافته اند که دست کم 600 گونه میکروب در بزاق انسان وجود دارد. این باکتری ها و میکروب ها عمدتا منحصر به فرد هستند و تعداد اندکی از آن ها بین افراد مشترک اند. هم چنین براساس این پژوهش، بدن انسان 10 برابر بیش تر از سلول های انسانی باکتریایی است. این باکتری ها که هم در شرایط سلامت و هم هنگام بیماری در بدن وجود دارند، بسیار متفاوت و گوناگون هستند اما بسیاری از آن ها بی خطر و حتی برخی مفید هم هستند.

 پرنده نگاه را می فهمد


زیست شناسان کمبریج و آکسفورد اعلام کردند، زاغچه که از نظر سیستم بینایی و ساختار چشم مشابه انسان است از خصلتی مشابه رفتارهای انسانی برخوردار بوده و می تواند مفهوم نگاه انسان را درک کند.
یافته های شگفت انگیز در مورد تولید مثل مورچه ها

 

محققان امریکایی به یافته های عجیبی در مورد تولید مثل و جنسیت مورچه های آمازونی برخورده اند. این گونه از مورچه های آمازونی تنها دارای جنس ماده هستند و مورچه ی ملکه برای تولید مثل، خود را به صورت همسان شبیه سازی می کند. این اولین باری است که چنین گونه ای در مورچه ها یافت شده است. گفتنی است، این مورچه ها هم چنین یک نوع قارچ را کشت می دهند که آن نیز بدون تولیدمثل تشکیل می شود. این تیم توضیح می دهد که تکثیر بدون تولید مثل در جنس نر در بعضی از حشرات رایج است ولی این امر در مورچه های ماده کاملا کمیاب است.انتخاب شده از مجله آزمون